Листа на акредитирани здруженија на наставници кои организираат натпревари за основци

Од:

Министерството за образование и наука објави листа на акредитирани здруженија на наставници за организирање натпревари на учениците по одделни предмети во основно образование.

Листата е подготвена по јавниот повик за акредитација на здруженија на наставници кои организираат натпревари на општинско, регионално и на државно ниво за ученици од основните училишта кој МОН го објави на 13 февруари 2020.

На листата се 23 акредитирани здруженија и се наведени наставните предмети, видот на натпревари за кои се акредитирани и датумот на решението за акредитација.

Би можело да ве интересира

МОН: Мнозинството наставници и родители се за отворање на училиштата во септември

А1он

(ВИДЕО) МОН објави упатство за чистење на училиштата, за протоколите ќе го чека СОНК

А1он

МОН и Комисијата за заразни болести по викендов ќе ги утврдат протоколите за училиштата

Ана Ололовска

Пад од 23.6 отсто на запишани средношколци во десет години, намален е и бројот на основци и студенти

Ана Ололовска

Независниот синдикат за образование бара здравјето на работниците да има приоритет во владините протоколи

А1он

Хакерите таргетираат нови сајтови за пробивање, министерствата проверуваат какви податоци им се одземени

Кристијан Ландов