Лидерска кај Пендаровски в недела

Од:

„А1он“, од партиски извори во албанскиот политички блок, дознава дека в недела ќе се одржи лидерска средба во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски на Водно. На средбата поканети се лидерите на партиите и од македонскиот и од албанскиот блок.

Кој се ќе дојде засега е неизвесно. Лидерската средба се свикува поради новонастанатата состојба со одбивањето на Франција да даде согласност за датум за преговори со ЕУ за земјава.

Би можело да ве интересира

Апасиев нема да оди на лидерска: Ден на жалост заради двојното убиство, не средба за датум за избори

А1он

(ВИДЕО) Рокот за договор помеѓу Владата и ВМРО-ДПМНЕ е до првото гласање за отворање на Уставот

Орце Костов

Започна лидерската средба помеѓу Ковачевски и Мицкоски

Ана Ололовска

Средба на Ковачевски и Мицкоски за уставните измени

Ана Ололовска

Следната недела средба меѓу Ковачевски и Мицкоски

Ана Ололовска

Мицкоски за евентуална лидерска: Премиерот да биде свесен за времето, непоминувањето на измените, ќе значи пад на владата

Ана Ололовска