Либералната партија најави бојкот на изборите

Од:

Либералната партија вечерва сооопшти дека Извршниот комитет на партијата донел одлука за бојкотирање на локалните избори закажани за 24 март.

dobivaj vesti na viber

Во партиското соопштение се наведува дека одлуката за бојкот на ЛП е преседан во нивната партиска историја, но оти таа е последица на политичката криза предизвикана со настаните од 24 декември 2013.

„Согласно Одлуката на Извршниот комитет на ЛП, Либералната партија на Македонија ги бојкотира Локалните избори закажани за 24 март 2013.

– Одлуката за бојкот на ЛП е преседан во нашата партиска историја, но истата е последица на политичката криза предизвикана со настаните од 24 декември 2013“, се вели во соопштението на Либералната партија.

Би можело да ве интересира

ГЕРБ и ВМРО-БНД со најголем број гласови во Северна Македония

Горан Наумовски

По обработени 99,40 отсто од гласачките ливчиња, прва политичка сила е коалицијата ГЕРБ-СДС

Горан Наумовски

Кирил Петков: ГЕРБ, откако победи на изборите во Бугарија, мора да формира влада

Горан Наумовски

„Политико” и Блумберг очекуваат дека ќе биде тешко да се формира влада во Бугарија

Горан Наумовски

Бугарија/Избори: ГЕРБ-СДС доби 146.301 глас или 25,36 отсто поддршка со 24,29 отсто од секциските протоколи обработени на полноќ

Горан Наумовски

Во Босна и Херцеговина на полноќ почнува изборниот молк

А1он