Левица: По којзнае кој пат, лицемерната политика на ДПМНЕ излегува на површина

Од:

Додека во Општина Карпош две недели мафтаат со речиси 4.000 амандмани поднесени на Буџетот на Општина Карпош, нивните колеги, советници од редовите на ДПМНЕ го изгласаа буџетот на Општина Тетово во кој се предвидени пари за рушење на крстот на Попова Шапка.

Истовремено ги лажат Карпошани дека со амандманите поднесени на Буџетот се обидуваат да го спречат носењето на ДУП-от за Алумина иако носењето на Буџетот и ДУП-от се две различни постапки т.е. и да не се донесе Буџетот на Општината, ДУП-от може да се изгласа.

Бракоразводната постапка ДПМНЕ-Јакимовски како мотив, ќе резултира со блокирана Општина, неисплатено плати и уште една година изгубена за Општина Карпош, наведуваат од Левица.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: За милионите евра, кои СДС ги даде на Рејтинг и Спасов, тие смислуваат само глупави лаги и манипулации со што ја носат партијата кон пропаст

(ВИДЕО) Мециновиќ: Во оваа Влада се содржани сите расипани елементи од претходните влади

Горан Наумовски

Мециновиќ до ДПМНЕ и ЗНАМ: Вие сте партии на олигархијата како и СДС

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да дозволиме криминалците преку лажни обвинувања да го сведат ВМРО-ДПМНЕ на нивно ниво

Горан Наумовски

ВМРО-ДПМНЕ: Никола Спасов откако се насобра тендери од СДС, преку агенцијата Рејтинг, сега го отплаќа долгот преку водење на ПР, со ниски лаги и измислици

Горан Наумовски

Левица: Ромите континуирано се најдискриминираната етничка група