Кривична пријава за тетовец што градел на диво во струшко Калишта

Од:

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Б.Р. (38) од тетовското село Желино поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи во редовниот дневен Билтен, Б.Р., во текот на минатата година, како сопственик на локација во населбата „Елен Камен“, атар на струшкото село Калишта, без соодветно одобрение и спротивно на основниот проект, започнал со изградба на викенд-куќа, се вели во полициското соопштение.

Би можело да ве интересира

Бочварски: Драфт верзија на законот за легализација на дивоградби за две недели

Ана Ололовска

„Во Струга нема што да се урива“, Мерко не знае што е зелената агенда на Ахмети

Кристијан Ландов

Новото решение за дивоградбите ќе реши многу прашања и проблеми, вели Бочварски

Жарко Настоски

Девет години не е урната ниту една дивоградба во Струга, а се легализирало и со некомплетна документација

Совет на Амбасадори: Стручните мислења да се инкорпорираат во новиот предлог закон за легализација на дивоградбите

Ана Ололовска

Дивоградбите од „Скопје 2014“ нема да бидат опфатени со новото законско решение за легализирање на бесправни објекти

Ана Ололовска