Кривична пријава за тетовец што градел на диво во струшко Калишта

Од:

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Б.Р. (38) од тетовското село Желино поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи во редовниот дневен Билтен, Б.Р., во текот на минатата година, како сопственик на локација во населбата „Елен Камен“, атар на струшкото село Калишта, без соодветно одобрение и спротивно на основниот проект, започнал со изградба на викенд-куќа, се вели во полициското соопштение.

Би можело да ве интересира

Опожарени трски и сува трева кај Калишта

Катерина Павлова-Николовска

Реките и двете најголеми езера, Охридското и Преспанското, под ноемврискиот просек

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Трипуновски: Седум центиметри го делат Охридското езеро од еколошка катастрофа

Ана Ололовска

Детското одделение во Струшката болница отворено за пациенти болни од Ковид 19

Нивото на Охридското Езеро и натаму под просекот, продолжува неповолната хидролошката состојба

Ана Ололовска

Слаб интерес за дарување ковалесцентна плазма во Струга

Ана Ололовска