Кривични против тетовски дилери на кокаин и амфетамин

Од:

Тетовската полиција поднесе кривични пријави против дилери од тетовските села Челопек и Милетино, на возраст од 45 односно 30 години.

Како што информираат од МВР, на 27. август годинава во угостителски објект на тетовската улица „Борис Кидрич“, полициски службеници извршиле преглед кај пријавените, при што кај првопријавениот пронашле и одзеле кокаин, додека кај второпријавениот пронашле и одзеле амфетамин.

Двајцата тетовчани се товарат за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Би можело да ве интересира

Независне: Полицијата во Италија извади 1.128 килограми кокаин и испрати празни контејнери со еден килограм

Ана Ололовска

Спасовски за акцијата во Крушопек: Важни се резулатите од акцијата, а сензационализмот не е основа за водење истраги

Ана Ололовска

„Растодер“, чиј бренд се бананите во кој беше спакуван кокаинот, тврди дека е злоупотребена од криминален картел

Ана Ололовска

Запленетиот кокаин во Крушопек, дел од голема количина со крајна дестинација во земјава

Ана Ололовска

Обвинителството бара притвор за сопственикот на фирмата каде беше најден кокаинот

Топ Чанел: Албанската полиција во тајност го следелa камионот кој заврши во Крушопек

Предраг Петровиќ