Ковачки: Од Министерството за одбрана украдени класифицирани документи и компјутери со строго доверлива содржина

Од:

Повторно грабеж во Министерството за одбрана. И после 2 години од грабежот во централата на МО кога беа украдени униформи и друга опрема, случај кој до денес не е расветлен, денеска во центарот на Скопје, на улица Орце Николов е ограбена подрачна единица на Министерство за одбрана тврди пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки.

– Од подрачната единица на Министерството за одбрана се украдени класифицирани документи и украдени се компјутери на кои имало класифицирани, односно строго доверливи податоци. Ова дело не е само за оставка, туку и за кривична одговорност. Срамот кој СДС – антимакедонска и’ го нанесува на државата, на одбраната и на безбедноста е огромен. Лично не се сеќавам на ваков аматеризам и неодговорност во Одбраната пишува Ковачки на социјалните мрежи.

Би можело да ве интересира

Петровска: Протераните руски дипломати се обиделе да се вмешаат во стратешките национални интереси на државата

Петровска: Македонците во Албанија имаат апсолутно право да се произнесат како што се чувствуваат

Горан Наумовски

Банкината им е споменик на загинатите крај Карпалак и по 22 години: Петровска ќе бара дозвола од Желино да постави спомениик

Орце Костов

Стела ќе добие куќарка во дворот на министерството за одбрана: Петровска ќе го чува новото милениче на работа и дома

Орце Костов

Пожарникарите да бидат под раководство Министерството за одбрана бара Независниот синдикат

Јовески до Ковачки: Не поднесувам оставка, јас сум задоволен од обвинителството

Орце Костов