Ковачевски за митингот на ДУИ: Тоа се нормални активности што ги прави секоја политичка партија

Од:

Сакам да посакам успех на итнерната трибина која ја има ДУИ, тоа се нормални активности што ги прави секоја политичка партија, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски, одговарајќи на новинарско прашање во однос на митингот што вечер ќе го одржи ДУИ во Чаир.

-Такви активности во текот на последниот квартал на 2022 година ги направи и нашата политичка паритја, СДСМ кога имавме 70 трибини, кои завршија со голема трибина со над 11 илјади луѓе, рече Ковачевски по настанот по повод одбележување на 78-годишнината на Црвениот крст.

Би можело да ве интересира

Следната недела средба меѓу Ковачевски и Мицкоски

Ана Ололовска

ДУИ: И по 5 години Мицкоски не успева да излезе од сенката на Груевски, ВМРО падна под 320.000 гласачи

Ана Ололовска

Ковачевски: Ако не се случат уставните измени, ќе имаме изолација

Ковачевски: ЕУ треба да има јасна стратегија за интегрирање на преостанатиот дел од Балканот

Митева: Заврши употребната вредност на скапиот маркетинг на Ковачевски за слики по маркети, граѓаните повторно ќе имаат повисоки цени

(ВИДЕО) Ковачевски – Лајчак: Северна Македонија е докажан фактор на стабилност во регионот

Ана Ололовска