Ковачевски: На Скопје му се случува катастрофа поради неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ

Од:

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски вечерва на трибината „Силно и одлучно кон иднината“ во Велес, оцени дека на Град Скопје му се случува катастрофа а причината за тоа е единствено неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ.

„Главниот град е нефункционален, на раб на колапс. Наместо нов градски превоз, нема превоз, наместо нови еколошки автобуси и тие што ги има не возат. Ваква катастрофа на главниот град му се случува само поради неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ и нивните раце во медот“, посочи Ковачевски.

Ковачевски истакна дека доцна е ВМРО-ДПМНЕ да се извини и посочи дека проблемите што оваа партија ги прави во Скопје, како и обично, ќе треба да ги решава СДСМ.

„Го слушам Мицкоски вели немал намера да им се извини на граѓаните за хаосот во Скопје. Касно ти е Мицкоски веќе за извинување увидоа граѓаните, ја гледаат и вашата неспособност и катастрофата што ја создадовте. Проблемите кои ВМРО-ДПМНЕ ги остава ние од СДСМ ќе треба да ги решаваме и ќе ги решаваме, и тоа заради граѓаните, не заради политика“ порача Ковачевски.

Би можело да ве интересира

Ковачевски: Најостро го осудувам вандализмот врз македонскиот клуб во Благоевград

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Го осудуваме демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград, најитно да запре говорот на омраза кон Македонците во Бугарија

Ковачки: Хеликоптери, борни коли и барикади, во одбележувањето на раѓањето на Делчев се виде неспособноста на власта

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Хаосот со прославата на Делчев покажува системска неспособност

ВМРО-ДПМНЕ поднесе закон за целосна амнестија на лицата осудени за настаните од 27 април 2017 година во Собранието

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто СДС ја крие спомен – собата на Гоце Делчев во Св. Спас?

Ана Ололовска