Ковачевски: Апасиев и Левица се реална закана за европската иднина, Мицкоски е нивен заложник

Од:

Европската иднина, европскиот правец на државата е пред сериозна закана, порача вечерва од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ во Гевгелија претседателот Димитар Ковачевски.

„Еден политички субјект кој многумина го потценуваат е сериозна пречка на европскиот пат. Левица и Димитар Апасиев
имаат јасна агенда да го попречат патот кон ЕУ. Не ги потценувајте, како што изминуваат деновите Левица ќе го земе Мицкоски како нивен заложник. Мицкоски е слаб, нема визија, нема став, тој е обичен послушник на Никола Груевски“ порача Ковачевски од Гевгелија.

Апасиев и Левица, додаде Ковачевски, се реалната закана за европската иднина на државата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО)„А1он“ објави, Ковачевски се повлече од здружението и компанијата кои не ги пријавил, Антикорупциска се’ уште истражува

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и Пендаровски да не ги штитат и да ги кажат странските агентури, кои стојат зад тензиите со Бугарија

Катерина Павлова-Николовска

Таравари: Договорот за влез на Алијанса во Владата не е дефинитивен, но шансите се огромни

Катерина Павлова-Николовска

Ковачевски: Европскиот проект е најважен за иднината на државата, да не подлегнеме на провокациите

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и Пендаровски да не кријат и јавно да кажат кои странски агентури влијаат на односите со Бугарија

СДСМ: Апасиев во параноја, а неговиот заложник Мицкоски во депресија