Кочанчанка уценувала жена со објавување на компромитирачки фотографии

Од:

Кочанчанка доби кривична пријава бидејќи уценувала жена со објавување на нејзини компромитирачки фотогафии, доколку не и даде 5.000 евра.

„Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ж.Г.(55) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на лични податоци“ и „уцена“. Во втората половина на август 2021 година пријавената набавила фотографии од женско лице од кочанско село со компромитирачка содржина, по што ги покажала на две други женски лица, а потоа ја уценувала оштетената да ѝ даде 5000 евра за да не ги објави фотографиите“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец од Велес, расчистени шест тешки кражби

Ана Ололовска

Претрес во Скопје, приведен дилер, пронајдена дрога

Ана Ололовска

Кривична пријава за полициски командир во Виница

Ана Ололовска

Приведени две лица поради кривично дело изнуда

Ана Ололовска

Приведен крадец од Битола баран со потерница за затворска казна од две години

Ана Ололовска

Кривична пријава против вработен во Затворска полиција за „противзаконито ослободување на лице лишено од слобода“

Ана Ололовска