Камион турна бандера во центарот на Куманово

Од:

Камион попладнево турна бандера во центарот на Куманово. Движејќи се од булеварот „Трета македонска ударна бригада“ кон улицата „Гоце Делчев“ со горниот дел ги закачил каблите при што ја повлекол и бандерата.

Случајот го потврди и СВР Куманово од каде информираат дека е извршен увид од страна на полицијата, а на терен се и екипи од ЕВН и од кабелскиот оператор кои работат на санирање на штетата.

Сообраќајот во овој дел од Куманово е во прекин oд 16:10 часот и се врши пренасочување.

Би можело да ве интересира

Скопјанец пронајден мртов во стан на булеварот „Партизански одреди“, нема траги на насилство

Ана Ололовска

Турканици пред кумановскиот Центар за социјални работи, граѓаните бараат информации за платежни картички

Ана Ололовска

Кривична пријава за седум лица за насилството во Матка

Ана Ололовска

Пукање пред угостителски објект и градинка во Скопје, едно лице повредено

Ана Ололовска

Родителите на деца кои ги посетуваат градинките во Куманово нема да плаќаат надоместок за градинка од 11 март

Ана Ололовска

Жител на неготински Тремник пријавил соселанец оти му го натепал детето

Ана Ололовска