Кај двајца браќа од Скопје пронајдена марихуана

Од:

Двајца браќа од Скопје се приведени бидејќи при претрес во нивниот дом пронајдени се повеќе различни пакувања марихуана и оружје.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека претресот е направен вчера со судска наредба во домот на Д.Ч (20) на улицата „Кленоец“ во периодот од 19 до 21:05 часот.

Покрај марихуаната, пронајдени се и воздушен пиштол калибар 14,5 мм, еден куршум калибар 7,62 мм, како и дигитална вага со остатоци од марихуана.

По целосно документирање на случајот, против браќата Д.Ч и И.Ч ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Би можело да ве интересира

Три вреќи со марихуана пронајдени во возило на двајца дебрани

Ана Ололовска

Македонски државјанин фатен со половина грам марихуана на косовската граница

Ана Ололовска

Приведени три лица во чиј автомобил е пронајдена марихуана

Ана Ололовска

Во Блаце пронајдени 180 стелба канабис

Ана Ололовска

Едно лице приведено, осомничено за продажба на марихуана

Ана Ололовска

Израелскиот крал на дрогата побегна од киевскиот аеродром за време на депортацијата