Јанкулоска се огласи на Фејсбук

Од:

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана јанкуловска се огласи на својот Фејсбук:

dobivaj vesti na viber

Во изминативе години не штедејќи време и енергија работев професионално и посветено секогаш раководејќи се од интересите на граѓаните и пред се раководејќи се од интересите на Македонија.

Му благодарам на Премиерот Груевски за дадената доверба, на моето семејство и пријателите за разбирањето и поддршката и на најдобриот тим, моите соработници од МВР со кои беше задоволство да се соработува секогаш во интерес на Македонија!

Би можело да ве интересира

Јанкулоска до Мијалков во 2013: ДУИ забележаа и им пречи што даваме државјанства на луѓе во Кичево

Наум Локоски

Гордана Јанкуловска го покажа својот син, облечен во дрес од Ливерпул

Наум Локоски

Јанкулоска: Не можам да се оптоварувам со ефикасноста на судството, најважно ми е здравјето на детето

Наум Локоски

Груевски и Јанкулоска фаворизирале економски оператор за набавката на „мерцедесот“

Наум Локоски

Јанкулоска: Телефонот ми бил следен 732 дена

Наум Локоски

Адвокатот на Јанкулоска и судијката се расправаа дали има полномошно

Наум Локоски