Јанева на семинар за „Финансиски истраги и меѓународна соработка“ во Будва

Од:

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, вчера и завчера, учествуваше на семинарот „Финансиски истраги и меѓународна соработка“, во Будва, Црна Гора.

dobivaj vesti na viber

На семинарот, кој се одржа под покровителство на Амбасадата на САД во Подгорица, се дискутирало за новата регулатива во областа на финансиските истраги, идентификацијата на сомнителните трансакции и соработката со финасиските институции, меѓуинституционалната соработка, меѓународните и регионални искуства во финансиските истраги и искуствата на Црна Гора во финансиските истраги.

На семинарот, како што е објавено на Фејсбук страницата на Специјалното јавно обвинитество, учествувале и јавните обвинители Љубомир Лапе, Марија Горгева и Бурим Рустеми и истражителот Атанас Гинев.

Би можело да ве интересира

Катица Јанева против Боки 13, денеска во Кривичен

Ана Ололовска

Јанева: Наредната седмица нови обвинителни акти на СЈО

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева е избрана за Специјален јавен обвинител да работи непристрасно и професионално

Наум Локоски

Јанева: Ги охрабруваме граѓаните да соработуваат со нас

Наум Локоски

СЈО откри 66 909 избиршани фајлови, Заев бил незаконски прислушуван

Предраг Петровиќ

Одложена седницата на која требаше да се разговара за однесувањето на Јанева и Фетаи

А1он

Leave a Comment

seventeen + eighteen =