Измамник тврдел дека ќе купи кола, а ја разменил за стока во Арачиново

Од:

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против A.M.(37) од с.Балин Дол, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“, соопшти полицијата.

„На 03.02.2021 во Гостивар, пријавениот усно се договорил со Ш.Р.(67) од Гостивар да купи од него патничко возило, по што му дал дел од парите и ветил дека останатиот дел ќе му го даде по проверка на исправноста на возилото кај механичар. После тоа пријавениот не се јавувал на повиците, а возилото го компензирал за производи со лице од с.Арачиново, скопско“, велат од МВР.

По преземени мерки, возилото било пронајдено и вратено на сопственикот, а А.М. на 09.03.2021 бил лишен од слобода и приведен во полициска станица, се додава во полициското соопштение.

Би можело да ве интересира

Приведена лекарка во Куманово поради сомнение за примање поткуп и злоупотреба на службена положба

А1он

Пронајден хероин во Гевгелија, приведени пет лица

А1он

Пронајден кокаин, приведен дилер од Куманово

А1он

Средба на Спасовски со регионалниот директор за Југоисточна Европа на Глобална иницијатива против транснационален организиран криминал

А1он

Фатен разбојникот кој крадеше златен накит на штипјанки

А1он

Нападнат и ограбен кумановец

Ана Ололовска