Изгаснат пожарот во адвокатската улица во Скопје

Од:

Пожарот што вечерва избувна во напуштена куќа на адвокатската улица позади ресторанот „Стара куќа“ е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенираше со три противпожарни возила и со уште едно возило за дотур на вода.

– Во 21:18 часот е примена дојава за запалена куќа на адвокатска улица позади ресторанот „Стара куќа“. По самата дојава пристигнато е со три возила и уште едно дополнително возило за дотур на вода. Пожарот е локакизиран за краток период, куќата е напуштена и во неа не живеел никој, изјави вечерва командирот на ТТПЕ Владимир Симоновски.

Би можело да ве интересира

Пожар во изборниот штаб на ДУИ во Кичево

Билетите за гостувањето на Германија во Скопје се распродадени

А1он

НаТочак: Безбедноста да биде приоритет во креирање на сообраќајните политики

А1он

Целосно изгоре куќа во Волково, нема повредени

А1он

Пожар во галијата кај Холидеј Ин

А1он

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он