Иванов помилува 56 лица

Од:

Ѓорге Иванов потпиша акт за помилување на 56 лица.

dobivaj vesti na viber

Еве за кои личности Иванов потпиша помилување:

12980627_590017001170059_882378841_n 12992278_590016947836731_1580133525_n 13014796_590016941170065_928744796_n 13014970_590017094503383_648416879_n 13014984_590016971170062_1175424791_n 13020576_590017021170057_52671846_n
1. Миле Јанакиески, помилуван 16 пати
2. Гордана Јанкулоска -11 пати
3. Сашо Мијалков-6 пати
4. Никола Груевски-5 пати
4. Мартин Протогер-5 пати
6. Кирил Божиновски-4 пати
7. Горан Грујевски-3 пати
8. Ирена Мишева -2 пати
9. Љупчо Тодоровски-2 пати
10. Зоран Заев-2 пати
11. Зоран Верушевски-2 пати.
12.Трајко Вељановски
13. Хаик Хакијни
14. Жарко Луковски
15.Божидар Јанковски
16.Коста Крпач
17. Владислав Стајковиќ
18. Христијан Панев
19.Катица Јанева
20. Фатиме Фетаи
21. Мендух Тачи
22. Бедредин Ибраими
23. Љупчо Димовски
24.Живко Пејковски
25.Љупчо Тодоровски,
26. Трајко Трпевски
27. Мирослав Јовановиќ
28. Тони Трајковски
29.Ивица Анчевски
30. Петар Милошевски
31. Филип Атанасов
32. Горанчо Тодев
33. Метуш Шабани
34. Новица Станковски
35. Коце Трајановски
36. Владимир Тодоровиќ
37. Ристо Новачевски
38. Тодор Мирчевски
39. Киро Тодоровски
40. Надица Велевска
41. Мунир Пепиќ
42. Едмонд Темелко
43. Коста Митровски
44. Владимир Талевски
45. Тони Јакимовски
46. Никола Бошкоски
47. Валентина Симоновска
48. Ѓорѓи Лазаревски
49. Соња Верушевска
50. Бранко Палифров
51. Анета Станчевска
52. Исмет Гури
53. Светлана Костова
54. Лиле Стефанова
55. Гаврил Бубевски
56. Звонко Костовски.

Би можело да ве интересира

ДКСК: Обвинувањата од Иванов се паушални

Ана Ололовска

Порнешниот претседател Иванов бара од Антикорупциска информација за предметите што се водат за него

Ана Ололовска

Иванов: По ваква изјава на премиер, во секоја демократска земја паѓа владата

Жарко Настоски

Поништувањето на аболициите од Иванов е уставно, се отвора патот за предметите на СЈО

Кристијан Ландов

Ексразузнавачот Алексовски бил во станица бидејќи го снимал возилото на Џафери

Кристијан Ландов

Синиша Алексоски на распит во полициската станица Центар