Иванов: Функциите доаѓаат и проаѓаат, но човечноста останува

Од:

Досегашниот претседател Ѓорге Иванов кој денеска во вилата „Водно“ му ја предаде функцијата на неговиот наследник Стево Пендаровски, објави статус на својот официјален фејсбук профил.

-Со огромна чест, задоволство и одговорност ја извршував функцијата Претседател на Република Македонија во изминативе десет години. Од се срце му благодариме на македонскиот народ и на македонските граѓани за сета укажана доверба и поддршка. Останете во добро здравје и не заборавајте дека само сплотени, обединети и со меѓусебна почит ќе имаме просперитетна и успешна Македонија, пишува Иванов.

Фотографиран заедно со своето семејство, Иванов порачува и дека функциите доаѓаат и проаѓаат, но човечноста останува.

Би можело да ве интересира

Иванов на средби со македонската дијаспора во Австралија

Ана Ололовска

Пет случајно снимени разговори, кои ги довеле политичарите во неволја

Татјана Ташкова

Преку непостоечки член, Иванов помилувал 56 лица, одлучија пратениците

Васко Маглешов

Се актуелизираат помилувањата на Иванов од 2016

Ана Ололовска

Дескоска: Собранието да го спречи активирањето на пoмилувањата на Иванов

Ана Ололовска

Промоција на „Сведоштва од претседателскиот кабинет: моќта на трпението“ од Дарко Костадиновски

Ана Ололовска