Истрага на МВР: Жена од Кочани е осомничена за измама, позајмувала пари и не ги враќала

Од:

МВР започна истрага за измама, дело, кое наводно го сторила жена од Кочани.

Според полицијата, на 22 овој месец, во полициската станица Кочани, две жени на возраст од 47 и 52 години и 75-годишник, сите од Кочани, пријавиле засебни случаи на измама од страна на Х.Д. од Кочани, извршени во текот на 2022 година.

Според пријавеното, таа во различни периоди дошла во нивните домови и им барала пари на заем под разни изговори, при што од нив земала соодветно 500, 400 и 300 евра, но до моментот на пријавување не им ги вратила. Се преземаат мерки за расчистување на случаите.

Би можело да ве интересира

Основно училиште од Кочани забрани мобилни телефони

Поранешна СФРЈ сè уште е жива во Кочани, титовистите го одбележаа нејзиниот 80. роденден

Уапсена 54 годишна жена во гостиварско Градец, украла пари и накит во јавен превоз

А1он

Ова е убиецот кој со 40 убоди усмрти жена во Кочани, во притвор не барал ни вода, ниту разговарал, може да добие доживотен затвор

Полицијата во Кочани претходно имала пријава за уцена, Обвинителството ги истражува мотивите за убиството на жената

ОЈО: Наредена е обдукција на убиената жена од Кочани