Инцидент во Струмица: Двајца насилници истепаa средношколец

Од:

44-годишниот И.Ц. од Струмица во полициската станица во градот пријавил дека вчера, за време на училиштен одмор во средно училиште во Струмица, каде учел неговиот малолетниот син, две лица кои ги познавал физички го нападнале.

Од полицијаат велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Хорор во Грција: Го претепале и го фрлиле од тераса

Двајца познаници се истепале во теретана по претходна расправија

МВР: Маж истепал тројца малолетници

Во Струмица oбид за киднапирање на тригодишно дете, полицијата испитува дали се работи за кривично дело

Момче било истепано од четворица насилници во Градскиот парк во Скопје

Во пожар во Струмица изгореа две куќи, двајца повредени