Хуманитарна помош за шестчленото семејство во село Градиште

Од:

Хуманитарна помош му донираше Црвениот крст-Куманово на шестчленото семејство во село Градиште кое живее во субстандардни услови.

Брашно, прехранбено-хигиенски пакети, кебиња, облека и обувки, се дел од помошта.

Црвениот крст-Куманово ќе го вклучи семејството во новиот циклус од проектите за хумана вредност, а планира и хуманитарен-спортски настан за собирање средства кои, исто така, ќе бидат наменети за ова семејство.

– Апелираме до сите хумани граѓани кои имаат покуќнина, кревети, каучи, комоди,…, а не ја користат, заеднички да му погнеме на шестчленото семејство, велат од Црвениот крст-Куманово.

Црвениот крст ќе продолжи да контактира со семејството цела година и во рамки на своите можности ќе му обезбедува најнеопходна помош. Во семејството има три малолетни деца.

Би можело да ве интересира

Ворен Бафет донираше над 2,9 милијарди долари за хуманитарни цели

А1он

Двајца кичевци со хуман гест за младо момче со посебни потреби

Ана Ололовска

ЕК издвои дополнителни хуманитарни средства за борбата против коронавирусот

А1он

САД со помош за Италија за рестартирање на економијата

А1он

Исклучително: Месут Озил спаси 219 детски животи!

Хуманитарна помош од ЈП Комунална хигиена- Скопје транспортирана во Албанија

Ана Ололовска