Хакирана веб-страницата на Министерството за образование и наука

Од:

Хакирана е веб-страницата на Министерството за образование и наука и затоа не е во функција од вчера вечерта, потврдија од МОН.

Од Министерството информираат дека се работи на нормализирање на функционирањето на сајтот по хакерскиот напад.

Претпладнево и Министерството за здравство соопшти дека не функционира нивната веб-страницата зашто е хакирана.

Би можело да ве интересира

Навреме ќе заврши сместувањето во студенските и средношколските домови, уверува Царовска

Ана Ололовска

МОН со последни подготовки пред стартот на учебната година, за СОНК има недостиг на технички средства

Ана Ололовска

Владата соопшти кои училишта добиле согласност за изведување настава со физичко присуство

А1он

Царовска на средба со основците кои освоија медали на Балканската олимпијада по математика

Ана Ололовска

165 основни и само четири средни училишта добија согласност за настава со физичко присуство

А1он

МОН: Со законските измени се овозможува непречено одвивање на наставата и во вонредни околности

Ана Ололовска