Груби: Граѓаните да бидат спокојни, денеска победи евроатлантска Македонија

Од:

Заменик претседателот на Владата и министерот за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби вечерва пред Собранието истакна дека граѓаните треба да бидат спокојни затоа што победила евроатлантска Македонија.

dobivaj vesti na viber

„Денеска граѓаните треба да бидат спокојни. Победи евроатлантска Македонија, победи напредна Македонија, Македонија со добрососедски односи, со САД, со ЕУ и благодарност до сите коалициони партии.
Денеска граѓаните се спокојни затоа што нашата интеграција во ЕУ останува загарантирана од оваа Влада.
Ова е голем дел на победата на евроатлантска Македонија затоа што нашата ориентација кон интеграција во Европската Унија останува загарантирано од ова парламентарно мнозинство“, порача Груби.

Тој рече дека долго време го познава пратеникот на БЕСА, Кастриот Реџепи и добро ги познава неговите евроатлантски убедувања.

„Јас сум сигурен дека тој е со свооето семејство и е среќен од овој епилог. А зошто не се појави денеска, тој кажа дека има закани од неговите сопартијци и од ова регресивно наводно парламентарно мнозинство“, изјави Груби.

Би можело да ве интересира

ДУИ: Земјата има историскa можност за европска иднина и за затворање на сите прашања со соседите

Катерина Павлова-Николовска

Мицкоски: Блиски соработници на Османи тајно преговараат за македонскиот идентитет во Софија

Катерина Павлова-Николовска

ДУИ: ВМРО и АA го бранат криминалот и употребуваат насилство во Собранието

А1он

Стоилковски: СДСМ и ДУИ трошат пет милиони евра за службени автомобили

Алијанса за Албанците: ДУИ ги направи албанските населби најопасни места за живеење

ДУИ: Рекордно покачување на платите од 15% за наставниците