Градоначалниците на скопските општини се инфлуенсери: Арсовска им порача да си ги исчистат прво своите населби

Од:

Градоначалниците кои вчера беа на терен со работниците од општинските комунални претпријатија, Данела Арсовска ги нарече инфлуенсери кои само се сликаат наместо да работат, а тоа им е дел од политичка игра.

– Коалицијата ДПМНЕ-СДСМ место како инфлуенсери да се сликаат по улиците, да земат да работат и да престанат да си играат со нервите на скопјани. Сите тие се власт во градот Скопје и во државава, треба да се зафатат и да работат. Да си ги исчистат нивните населби прво, па после да ни кажуваат нас што треба – истакна Арсовска.

Би можело да ве интересира

Арсовска постави нов директор на Водовод и канализација

Пријави за Арсовска и за повеќе општини на седницата на ДКСК

Дива депонија во Визбегово, Арсовска најави кривични пријави

Нова Алтернатива: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ од Џафери направија човек за секоја функција во државата

А1он

Градоначалникот на Гевгелија префрлил 36.000 евра на ракометен клуб основан од татко му, обвинија од СДСМ

Орце Костов

Станковиќ: За да се реши проблемот со ЈСП, Арсовска и нејзините пајташи веднаш да си дадат оставка