Гори погон за мебел на излезот од Струмица кон Радовиш

Од:

Пожар утрово избувна во погон за производство на мебел лоциран на излезот од Струмица на стариот пат кон Радовиш пред местото Ракиџиски мост.

Патот кон погонот е блокиран од полициски службеници, а пожарникари со неколку противпожарни возила го гаснат пожарот, кој може да се забележи од поголема далечина.

Засега нема информации за повредени или загинати лица, како и за причините за пожарот.

Би можело да ве интересира

Од пожарот во Ново Лисиче извлечени неподвижна жена и уште четворица, маж варел кафе на плин, му се запалил чаршафот и огнот се раширил

Маја Илиевска-Пачемска

Пожарникари извлекуваат жена што оди на дијализа од запален стан во Ново Лисиче

Маја Илиевска-Пачемска

Пожар избувнал вчера во Клиниката за инфектологија

Ана Ололовска

Пожар во поткровје од зграда во центарот на Кавадарци

Ана Ололовска

Два пожара за кратко време во Тиквешко

ВИДЕО: Во Канбера прогласена вонредна состојба