ВИДЕО: Горан Николовски и Лазо Велковски нови директори на УБК и БЈБ

Од:

Владата на седница ги избра новите директори на УБК и БЈБ. Кадровски решенија за овие две директорски места се Горан Николовски и Лазо Велковски.

Горан Николовски е вработен во Управата за безбедност и контраразузнавање, односно раководител на одделот за контратазузнавање за сектор Балкан, а Лазо Велковски долгогодишен вработен во МВР. Во времето кога на власт беше ВМРО-ДПМНЕ, до формирањето на техничката Влада, Велковски беше преместен во Агенцијата за разузнавање.

Александар Тодески

Би можело да ве интересира

Владата контра Чулев: Министерот донесе незаконски решенија за распоредување во МВР

А1он

ВИДЕО: Спасовски без одлука на Владата поништил 124 решенија во МВР, Чулев го обвини за фалсификат

Маја Илиевска-Пачемска

Спасовски: Многу е важно да добиеме одлука за преговори со ЕУ пред изборите

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Спасовски-Сасоли: Успешните реформи и новата методологија се важни чекори кон скорешно отпочнување на преговорите за членство во ЕУ на Северна Македонија

Ана Ололовска

Спасовски на работен ручек со лидерите на Западен Балкан и еврокомесарот Вархеји: ЕК ја поддржува инцијативата „Мини Шенген“

Ана Ололовска

Спасовски и Османи во дводневна посета на Брисел

Ана Ололовска