(ВИДЕО) Големо невреме во Охрид, откорнат покрив од зграда, оштетени автомобили и куќи

Од:

Откорната лимена кровна конструкција од станбена зграда на улица „Мирче Ацев“ чии делови оштети повеќе куќи и автомобили во соседството е „резултат“ од невремето што попладнево го зафати Охрид.

dobivaj vesti na viber

Силниот ветар оштети повеќе станбени објекти, но за среќа нема повредени.

Поради дождот и градот биле поплавени повеќе улици. Силниот ветер, проследен со дожд и град откорна дрвја, искршил гранки и искинал кабли од телефонски и телевизиски оператори во градот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Силно невреме го погоди Белград, во некои делови од градот предизвикани поплави

А1он

(ВИДЕО) Големо невреме во Србија: Поплавени улици и низа сообраќајни несреќи поради слаба видливост

А1он

(ВИДЕО) Жители на покриви и на дрвја бараат спас од поплавите во Италија, паркирани возила стуткани едно врз друго

А1он

Разорното невреме ја опустоши Хрватска: Дрво падна врз девојче, итно и била извршена операција

А1он

Комисија од Центар ги запишува покривите што летаа во невремето и поплавените простории

Делови од Пакистан како мориња, постои и закана од појава на заразни болести

А1он