Големо невреме во Неготино

Од:

Дожд и ветар денеска го зафати Неготино. Од силниот ветар оштетени се десетина семејни и деловни објекти. На терен веќе дејствуваат екипи од противпожарната заштита и од ЦУК.

dobivaj vesti na viber

-Од раководителот на РЦУК Неготино сме известени дека од 16:10 до 16:30 часот општината Неготино ја зафати силно невреме проследено со ветер и пороен дожд. Од ТППЕ Неготино сме известени дека има пријавено повеќе штети од граѓаните. Интервенирано е, ТППЕ Неготино интервенира на најкритичните места кои се погодени од невремето, има искорнати дрвја, паднати бандери, оштетни пориви од куќите и поплавени домови, информираат од Центарот за управување со кризи (ЦУК).

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Силно невреме го погоди Белград, во некои делови од градот предизвикани поплави

А1он

(ВИДЕО) Големо невреме во Србија: Поплавени улици и низа сообраќајни несреќи поради слаба видливост

А1он

(ВИДЕО) Жители на покриви и на дрвја бараат спас од поплавите во Италија, паркирани возила стуткани едно врз друго

А1он

Разорното невреме ја опустоши Хрватска: Дрво падна врз девојче, итно и била извршена операција

А1он

Комисија од Центар ги запишува покривите што летаа во невремето и поплавените простории

Сончево време, попладне локална појава на пороен дожд и ветер