Гаши: Илинден и АСНОМ се столбови на државата Македонија

Од:

„2 Август е ден кој треба да ги обедини сите граѓани на земјата кон заедничкиот празник на државноста.

Илинден и собирот во АСНОМ се меѓу најзначајните столбови на државата Македонија. Тие се датуми кои чукаат во колективната меморија дека денешната држава е плод на обидите на нашите предци, кои заеднички се бореа за овој успех.

Сега пред нас доаѓа едно ново искушение – референдумот за интеграција – кој ќе биде нашиот тест пред младите генерации.

Честит 2-ри Август“ се вели во честитката на Африм Гаши од БЕСА.

Би можело да ве интересира

Реџепи се пријавил во полиција и рекол дека не бил исчезнат, бил кај пријател

Катерина Павлова-Николовска

Реџепи: Беса да не презема избрзани чекори, в понеделник ќе разјаснам се

Катерина Павлова-Николовска

Касами: Убеден сум дека видеото на пратеникот Реџепи е направено под присила

Мери Јордановска

(ВИДЕО) Скендер Реџепи: Имаме надеж дека до полноќ може да се направи било што

Кристијан Ландов

Хоџа обвини за закани и уцени: Соработката со опозициската АА-ААА ќе продолжи до соборување на овој режим

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Лидерот на БЕСА не е изненаден што неговиот пратеник не доаѓа да гласа за недоверба на Влада

Кристијан Ландов