(ФОТО) Се сруши дел од мостот меѓу Ѓорче и Геге – санацијата ќе почека

Од:

Паднал дел од мостот надвозник кој ги поврзува Ѓорче Петров и населбата Ге-Ге.

Доцна синоќа граѓани забележале дека е откорната оградата, но и дека недостасува страничен дел од мостот, па веднаш алармирале и го пријавиле случајот.

Центарот за управување со кризи (ЦУК), по стигнатата дојава, ги алармирал надлежните. Јавното претпријатие  „Улица и патишта“ излегло на терен и привремено го обележале и обезбедиле местото, за да се отстрани опасноста по граѓаните.

За целосна санација ќе се почека, бидејќи според информациите ќе следела поопсежна акција и работа на службите надлежни за санирање на мостот – надвозник.

Би можело да ве интересира

( ВИДЕО) Мост се урна по втор пат за 14 месеци: 200 милиони долари отидоа во вода

ЕСМ во следните 10 години ќе ги снабдува скопјани со парно греење

Орце Костов

ЦУК: Камион на патот Зелениково – Таор ја проби оградата на мост на Вардар, нема жртви

(ВИДЕО) Змија на кејот на Вардар во Скопје: Топлото време ги раздвижи змиите

А1он

Насилство во Скопје: Со автомобил му го попречи патот, па му се закануваше со пиштол

Горан Наумовски

МВР уапси скопјанец: Уценувал познаничка со наводни компромитирачки фотографии