ВИДЕО: Финансиската полиција влезе и во втората куќа на Јакимовски

Од:

Финансиската полиција попладнево изврши претрес во домот на Стевчо Јакимовски на Жданец, а потоа се упати и кон неговата втора куќа.

dobivaj vesti na viber

Претресот се врши по налог на финансиската полиција, која се сомнева дека Јакимовски направил злоутреби во однос на три тендери, од кои два за општинските бараки, а еден за плоштад во Жданец.

Јакимовски вели дека во неговиот дом не можат ништо да најдат бидејќи тој не носи документи дома. Тој додава дека овие обвинувања не може да бидат насочени кон него, бидејќи работите за кои го сомничат ги вршат општинските служби.

Кристијан Ландов

Би можело да ве интересира

ГРОМ: Македонија да го искористи правото на Вето за влез на Финска и Шведска во НАТО поради бугарската блокада

Ана Ололовска

Стевчо Јакимовски позитивен на Ковид-19, ги повикува сите кои биле во контакт со него да одат во самоизолација

А1он

(ВИДЕО) Јакимовски не се чувствува виновен за злоупотребите за кои се гони: Во мој интерес е брза пресуда

Кристијан Ландов

ВИДЕО: „Значи нивното здравје не е важно, нашето е?”, судијата лут на адвокатот на Јакимовски кој поради корона одложи рочиште па отишол на друго судење

Кристијан Ландов

Јакимовски вознемирен од камерите на судењето: Јасно дека се организирани од еден центар

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Јакимовски расположен откако му се одложи рочиштето: Смешни ви се прашањата

Кристијан Ландов