Фијаско на собирот на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

Од:

Во Битола, Охрид и други градови, ВМРО-ДПМНЕ вечерва организираше народни собири на членовите на партијата.

Вечерашните собири дојдоа по најавата за мобилизација на членството на владејачката партија, како што велат, во одбрана од разнебитувањето на државата. На собирите требаше да се покаже политичката сила на ВМРО-ДПМНЕ.

Но, во Битола, собирот доживеја фијаско. Пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ се собраа околу 300 лица.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Арсовски: Целта на Русковска е да се сокријат трагите кои може да доведат директно до Заев

ВМРО-ДПМНЕ предлага дополнителни мерки за третирање на проблемот со африканската чума

СДСМ: Мицкоски да одговори за средбите со Зоки Кичеец

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски до Костадинов: Колку пари завршија за луксузните забави со Боки Тредичи?

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Очигледна е намерата да се сокриваат докази и одолговлекува истрагата за „Рекет“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Василевска: Димитров призна дека Заев соработувал со луѓе кои правеле криминал

Ана Ололовска