Евроамбасадорот Жбогар во посета на Гостивар

Од:

Евроамбасадорот Семуел Жбогар денеска ќе го посети Гостивар каде ќе ја промовира кампањата „ЕУ за тебе“.

Жбогар ќе се сретне со градоначалникот Арбен Таравари, а ќе присуствува и на потпишувањето на меморандумот за разбирање со фондацијата „Метаморфоза“ за проектот за подобрување на паметниот туризам, финансиран од ЕУ со 375.000 евра.

Евроамбасадорот ќе има средби и со неколку невладини организации кои имплементираат проекти подржани од ЕУ, за подобрување на правата на граѓаните, демократијата и мултикултурализмот во Гостивар.

Би можело да ве интересира

Жител на гостиварско со автомобил прегазил дете во градот

Жарко Настоски

Приведен дилер од Гостивар, пронајден хероин во неговото возило

Гостиварец се обидел да силува сограѓанка, прво побарал да му свари кафе

Жарко Настоски

Гостиварецот кој сакаше да бега од полицијата може да оди во затвор пет години

Жарко Настоски

Гостиварка ограбила сограѓанка што вадела пари на банкомат

Жарко Настоски

ВИДЕО: Полицаец трчаше по автомобил за да го застане, откако гостиварец се обиде да му избега

Ландов