Евроамбасадорот Жбогар во посета на Гостивар

Од:

Евроамбасадорот Семуел Жбогар денеска ќе го посети Гостивар каде ќе ја промовира кампањата „ЕУ за тебе“.

dobivaj vesti na viber

Жбогар ќе се сретне со градоначалникот Арбен Таравари, а ќе присуствува и на потпишувањето на меморандумот за разбирање со фондацијата „Метаморфоза“ за проектот за подобрување на паметниот туризам, финансиран од ЕУ со 375.000 евра.

Евроамбасадорот ќе има средби и со неколку невладини организации кои имплементираат проекти подржани од ЕУ, за подобрување на правата на граѓаните, демократијата и мултикултурализмот во Гостивар.

Би можело да ве интересира

Полицаец со неговиот татко ја нападнал поранешната партнерка пред судница во гостиварскиот суд

А1он

Осомничен дилер на хероин во Гостивар

А1он

Приведен гостиварчанец кој со секира нападнал новинар

А1он

Поведена постапка во скопското обвинителство против дилер од Гостивар

А1он

Покренато обвинение за браќа кои со стапови претепале човек

А1он

Парична казна за гостиварчанка која со измама добила земјоделски субвенции

А1он