ЕУ амбасадорот по интервјуто на Латас со Заев: Избалансирано медиумско известување???

Од:

Вечерва, веднаш по интервјуто на лидерот на СДСМ, Зоран Заев во дневникот на Сител со Драган Павловиќ, на Твитер се огласи евро- амбасадорот Аиво Орав.

„ Избалансирано медиумско известување???“, зачуден е евроамбасадорот Аиво Орав.

Би можело да ве интересира

Орав: Очекуваме кризата наскоро да заврши

Емир Латифовиќ

Орав: Политичката криза е во ќор-сокак,има сериозно кршење на владеењето на правото

А1он

(ВИДЕО) Шекеринска бара брзо решение на кризата, Тодоров избега од новинарите

А1он

(ВИДЕО) Орав и Бејли по средбата со политичките партии најавуваат можен излез од кризата во текот на неделава

А1он

Амбасадорот Орав на „Отворен ден на ЕУ“ во Велес

Емир Латифовиќ

Орав: Продолжуваат преговорите, законите ќе бидат повлечени

Емир Латифовиќ