Едно лице почина, а друго се бори за живот по повреди добиени во лифт во угостителски објект во Штип

Од:

Едно лице почина, а друго се бори за живот во Клиничката болница- Штип од повреди добиени во несреќа, што според првичните информации се случила во лифт во угостителски објект во Штип.

Надлежните од СВР Штип потврдуваат за трагедијата, која се случила попладнево во угостителски објект во Штип.

Повеќе детали околу несреќата засега нема, но од СВР Штип велат дека во тек е увид од страна на полицијата, јавен обвинител од ОЈО Штип, а на терен се и државни инспектори.

Според првичните информации починатото лице и неговиот колега извршувале работна задача во моментот на несреќата.

Би можело да ве интересира

Деветнаесетгодишно момче починало од струен удар

Несреќа во близина на Крагуевац, тинејџер паднал во подрум и починал

Локализиран пожарот кој избувна во штипската населба Пребег

Горан Наумовски

Во Нови Сад нуркачи го извлекле телото на млад човек од Кина кој загинал на градилиште

Два пожари на штипските гробишта, ЈП „Исар“ и ТППЕ Штип апелираат граѓаните да бидат претпазливи

Во несреќен случај загина маж од Крива Паланка