Единаесет државјани на Турција се истепале во Струмица

Од:

МВР извести декавчера околу 15.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека улицата „Младинска“ во Струмица, Р.Ц. и М.С., двајцата од Република Турција, по претходна расправија, биле физички нападнати од Ц.Н., Н.А., А.И., С.О., О.Д., Л.А., Ф.И., Н.А. и Ј.А., сите од Република Турција.

Според пријавеното, притоа С.О. со стаклен предмет го удрил М.С., додека Ф.И. со метален предмет го нападнал Р.Ц..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Двете малолетнички кои тепаа врсничка во центарот на Скопје ќе одговараат за насилство

Орце Костов

Најмногу дожд во Струмица

Во Струмица мерки за заштита од загадениот воздух

Мајка од Струмица e осомничена за запуштање и малтретирање на дете

Горан Наумовски

Инцидент во Карпош: Малолетник истепан од соученици

Трите деца од семејството на девојчето кое се лекува од тешки повреди во Клинички во Скопје ќе добијат старател

Катерина Ѓуровски