Две пријави за семејно насилство во тетовско

Од:

Пријава на жена за сопругот поради физички напад и приведување 25-годишник осомничен за напаѓње на таткото на сопругата бележи тетовската полиција во текот на вчерашната вечер, два различни случаи на семејно насилство.

Вчеравечер околу 19 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово го привеле 25-годишниот тетовец И.М., бидејќи пред тоа физички го нападнал таткото на неговата сопруга З.Ф.(57) во тетовско Јажинце.

За еден час во СВР Тетово стигнала пријава за вториот случај.

– Дваесетгодишна жителка од тетовско село вчера во 20 часот и 20 минути во СВР Тетово пријавила дека на 16 ноември годинава околу 21 часот и 30 минути била физички нападната од нејзиниот 22-годишен сопруг, информираат од СВР Тетово.

Полицијата сега презема мерки за расчистување и документирање на двата случаи.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Српски полицајци дочекани со боксови на „дива“ прослава на Стара нова година

Жарко Настоски

Работник во перална уништи „Ферари“ на фудбалерот Маркети вредно 300.000 евра

Жарко Настоски

ВИДЕО: Човек снимен како шутира кутре во Белград, уапсен во Врњачка Бања

Жарко Настоски

Толпа нападнала струмички полицајци додека апселе криминалец, морале да пукаат во воздух

Жарко Настоски

Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода, бидејќи му побарал лична карта

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Нов испад на Плоштад, човек се крсти кај споменикот на Цар Самоил пред паркиран автомобил

А1он