Две деца загинаа во пожар во Шуто Оризари

Од:

Две деца загинаа во пожар што се случи попладнево во скопската населба Шуто Оризари. Момчето и девојчето на возраст од 3 и 1,5 година, според првичните информации, биле поклопени од покривот на импровизираната куќа во којашто живееле и починале пред да стигнат скопските пожарникари.

Пожарот, како што информираат од од Противпожарната единица, бил пријавен околу 13.25 часот на улицата „Брсјачка буна“, во близина на пазарот во Шуто Оризари.

Станува збор за дел од населбата каде има повеќе импровизирани куќарки, кои се залепени една до друга, во тешко пристапен терен. Според пожарникарите, интервенцијата била отежната и поради тоа што до куќарката немало асфалтиран пат.

Би можело да ве интересира

Прегазен велосипедист во населбата Маџари

А1он

Безживотното тело најдено вчера е на Сириец кој имал фалсификувани шпански документи

Ана Ололовска

Скопјанец повреден со остар предмет од неговиот син

Драган Поповски

Со автоматско оружје пукано кај казино „Вегас“ на Качанички пат, убиени две лица

Кристијан Ландов

Возач удрил во петгодишно девојче во Пробиштип по што го напуштил местото

Драган Поповски

Нелегален превозник нападнал инспектор на граничниот премин Делчево

Драган Поповски