Две „бомби“ ќе бидат доказ и против Тачи, Мијалков, судии од Управниот суд и членови на ДИК

Од:

Апелационите судии одлучија две „бомби“, од кои една јавно објавена, да бидат доказ во предметот „Титаник 2“.

dobivaj vesti na viber

Во овој случај обвинети се Мендух Тачи и Сашо Мијалков, екс членовите на ДИК, Бедредин Ибраими, Анета Стефановска и Влатко Сајковски, за актуелниот член на ДИК, Сашо Срцев, како и 5 управни судии: Билјана Никодиновска Петровска, Лидија Ивановска, Благородна Аранѓелова,Газмент Фејзули и Анета Џигерова.

Апелациониот суд следната недела ќе одлучува за бомбите како доказ во предметите „Титаник“ и „Тортура“.

В. Маглешов

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Интервју со синот на Катица Јанева: Во пералната и фонтаната ни бараа прислушкувани разговори, мајка ми има што да каже, ќе дојде ден

Кристијан Ландов

Предистрагата за високите бонуси на поранешните специјални обвинители не мрда од „мртва точка“

Кристијан Ландов

Дума и Кондарко повторно сведочеа во „Титаник 2”

Ана Ололовска

Продолжува судењето за „Титаник“

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Со ослободувањето на Мијалков и „алфите“, судијката Александра Ристеска ја демонтира третата „бомба“ на Заев

Маја Илиевска-Пачемска

ВИДЕО: „Алфите“ кои го апсеа Бошкоски со пиштол на образ си честитаа слобода со Мијалков

Кристијан Ландов