ДУИ одлучи, ќе се избира ново претседателство

Од:

Заврши средбата во седиштето на ДУИ во Мала Речица.

По речиси шест часа, лидерот на партијата Али Ахмети рече дека во партијата никогаш немало оган, ниту пак ќе има.

„Никогаш немало напори да се угаси различното размислување во партијата, немало оган ниту пак ќе има“, изјави Ахмети по средбата со т.н. огнена група која бара реформи во партијата.

На 15 октомври ќе се одржи Централно собрание на кое ќе се бира ново претседателство и ќе се бара отчет за сработеното.

Би можело да ве интересира

Ковачевски за митингот на ДУИ: Тоа се нормални активности што ги прави секоја политичка партија

Ана Ололовска

Петрушевски: Искусни медицински сестри од болницата во Куманово набркани на улица за на нивно место да се вработат кадри на ДУИ

Катерина Павлова-Николовска

Ахмети е опстимист дека ќе има договор меѓу Белград и Приштина

Катерина Павлова-Николовска

Ахмети и Османи на средба со Курти пред преговорите со Вучиќ

Катерина Павлова-Николовска

Изет Меџити: Собирот во понеделник е собир на „артанисти“

Катерина Павлова-Николовска

„Да! Тој доаѓа“ е новиот слоган на ДУИ со кој се најавува првиот премиер Албанец

Горан Наумовски