ДУИ: Инцидентот во Мала Речица нема врска со ДУИ

Од:

Демократската унија за интеграција (ДУИ) во соопштение до медиумите ги демантира информациите дека во седиштето во Мала Речица имало пресметка или инцидент.

– Демократската унија за интеграција и денес, како и секој друг ден, продолжува со своите вообичаени активности. Ја демантираме секоја информација во врска со тоа дека денес во ДУИ имало пресметка или инцидент. Ние како политички субјект немаме и не може да имаме одговорност за инцидентите кои немаат врска со Демократската унија за интеграција и за Демократската унија за интеграција, се вели во соопштението на ДУИ.

Дел од медиумите известија дека вооружениот инцидент кој се случи попладнево во Мала Речица бил помеѓу членови на владејачката ДУИ.

Би можело да ве интересира

Ахмети: Владеењето на правото, ветингот и економијата во фокусот на следниот мандат на ДУИ

А1он

Груби: Сите кои мислат на европската иднина да гласаат за законот за ЈО

Габриела Димковиќ-Мишевска

(ВИДЕО) Груби: Со ништо не условуваме, од прв до последен ќе гласаме за Законот за ЈО

Габриела Димковиќ-Мишевска

Зекири: ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија криминалната коалиција

Предраг Петровиќ

Груби во aмериканскиот Конгрес се сретна со конгресменот Елиот Енџел

Ана Ололовска

Артан Груби на традиционалниот Молитвен појадок во САД

Ана Ололовска