ДСКС ќе одлучува за неколку приговори доставени од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Од:

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 32. седница на која ќе разгледа неколку приговори поднесени од ВМРО-ДПМНЕ.

Комисијата, како што е најавено, ќе разгледа три доставени приговори од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова за Македонија“ од 02.07.2020 година.

Би можело да ве интересира

Антикорупциска бара преиспитување на изборот на членови во УО на КХВ и прекршочен налог за директорот на Агенцијата за филм

А1он

ДКСК: Партиите ги доставија првичните извештаи за донации за изборната кампања

Ана Ололовска

Управен суд: Нема ништо спорно во финансиската поддршка на Владата за здруженија и фондации за справување со Ковид-19 кризата во предизборието

А1он

ДКСК отфрли пријава за постапување за дисциплинска во општина

Ана Ололовска

ДКСК ја запре постапката за избор на ректор на Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ – Скопје

Ана Ололовска

ДКСК ќе разгледува дали е прекршен Изборниот закон при изборот на ректор на УКИМ

Ана Ололовска