Државјанин на Босна и Херцеговина ограбил џамија во Чегране

Од:

Тетовската полиција вчера го уапсила 50-годишниот А.П. од Босна и Херцеговина.

Тој се сомничи дека извршил „тешка кражба“ во џамијата во гостиварско Чегране, од каде одзел пари.

Странецот е задржан во полициската станица во Гостивар и по целосно документирање на случајот против него ќе следува поднесок.

Би можело да ве интересира

Во Грција е уапсен државјанин на Македонија со „богато“ криминално досие

Петмина Украинци уапсени за киднапирање на сириски државјанин во Сараево

50 годишна жена крадела во Гостивар – фатена на дело се обидела да и избега на полицијата

Во БиХ е пронајдено девојче од Германија, жртва на трговија со луѓе

Избегал од затвор и крадел низ Крива Паланка

Земјотрес во БиХ, епицентарот во околината на Мостар: „Добро се стресе!“