ДПА: Ахмети под итно да замине од политичката сцена

Од:

ДПА бара лидерот на ДУИ, Ахмети, поради сканадалозната изјава на министерот Бесими, под итно да си оди од политичката сцена.
„Зборовите на Фатмир Бесими се зборови на Али Ахмети. Фатмир Бесими зборува со устата на Али Ахмети. Бараме под итно Али Ахмети да си замине од политичката сцена“, изјавил секретарот на ДПА Имер Алиу, коментирајќи ја изјавата на министерот за одбрана Бесими околу скандалот со положување цвеќе во Слупчане.
„Се додека оваа личност, Али Ахмети, се наоѓа на политичката сцена, Албанците ќе бидат тепани, малтретирани, потценувани и убивани и секогаш на крај ќе треба да бараат извинување“, рекол Алиу.

Би можело да ве интересира

Бектеши: Албанската опозиција не ја прифати средбата, нивната цел е да блокираат

Ана Ололовска

Синот на Мендух Тачи стана доктор на политички науки

Жарко Настоски

Тачи од Тетово: Дводомен парламент за да не биде ускратено ниту едно право на Албанците

А1он

Мендух Тачи: Македонците ќе бидат обврзани да прифатат дводомен парламент и не правам договор со ДУИ

А1он

Мендух Тачи: Казина и игри на среќа како што има во Германија, Швајцарија оддалечени од населбите

Ана Ололовска

Тачи: Борба против коронавирусот, не со зборови туку во стотици милиони евра

Ана Ололовска

Leave a Comment

four × 3 =