Дожд, грмежи и град

Од:

Облачно, со пороен дожд и грмежи и засилен ветер, вакво ќе биде времето денеска.

Попладне се очекуваат поинтензивни врнежи, а во вечерните часови и во текот на ноќта врнежите ќе престанат.

Ќе дува умерен југоисточен ветер, а попладне во западните предели ќе дува и засилен западен ветер. Во источните делови од земјата локално е можна појава на невреме со град.

Максималните дневни температури ќе бидат 12 и 24 Целзиусови степени, во Скопје до 20 степени.

Не излегувајте никаде без чадот и соодветна облека.

Би можело да ве интересира

Денес и во деновите од викендов дожд и грмежи, потопло од понеделник

Горан Наумовски

Утре променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска

Променливо облачно и нестабилно, локално невреме со пообилен дожд

Ана Ололовска

Облачно, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

Ана Ололовска

Претпладне облачно, попладне со дожд и ветер

Ана Ололовска

Нестабилно со пороен дожд и грмежи и следните денови, температурите без поголема промена

Ана Ололовска