До крајот на наделава топло со максимални 38 степени

Од:

Продолжува периодот на стабилно и топло време. Зголемување на облачноста ќе има од петок.

Во недела и понеделник претежно во северните делови ќе има услови за појава на краткотарен пороен дожд и појава на грмежи, соопшти УХМР.

Максималните дневни температути ќе бидат во интервал од 30 до 38 степени.

Би можело да ве интересира

Од недела почнува летното сметање на времето

Ана Ололовска

Облачно со повремен дожд, на планините снег

Ана Ололовска

Утре и задутре облачно со врнежи, од недела пораст на дневната температура

Ана Ололовска

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Ана Ололовска

Најмногу снег во Ѓуриште, најстудено во Маврови Анови

Ана Ололовска

Облачно со дожд и снег

Ана Ололовска