До четврток нестабилно со пороен дожд, засилен ветер и грмежи

До четврток продолжува периодот на нестабилно време, соопшти УХМР.

Во попладневните и вечерните часови ќе има пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен дожд, силен ветер и појава на град.

Би можело да ве интересира

Сончево со мала до умерена облачност

Татјана Ташкова

Времето утре сончево, попладне облачно, температурата до 35 степени

Во сабота нестабилно време, в недела сончево и топло до 36 степени

Ана Ололовска

Сончево со мала до умерена облачност

Ана Ололовска

Сончево и потопло со мала до умерена локална облачност

Ана Ололовска

Сончево со умерена облачност

Ана Ололовска