Димитриевски: Потврдивме минимум пратеничка група, ќе бидеме со граѓаните и ќе работиме за нив

Од:

Движењето ЗНАМ – За наша Македонија вечерва испиша историја. Потврдивме минимум пратеничка група и некаде околу 60 илјади гласови. Ќе бидеме со граѓаните и ќе работиме за граѓаните, изјави вечерва претседателот на Движењето ЗНАМ Максим Димитриевски.

Тој им честита на граѓаните на државата кои, како што кажа, покажале „сенс“ за државата.

– Македонија избра претседател. Сакам да и честитам на професорката Гордана Силјановска Давкова, за големата победа и да и посакам успешен мандат, да ја води Македонија во правилна насока, да биде секогаш тука за граѓаните бидејќи нашата борба е и ќе биде за граѓаните. Да честитам и на ВМРО-ДПМНЕ за убедливата победа која ја освоија, рече Димитриевски.

Тој напомена оти верува дека овие избори ќе бидат дополнителна поука за сите останати политички субјекти кои гравитираат на политичката сцена.

– Гордо можам да потврдам дека ЗНАМ од вечерва ја започнува својата борба за достоинствена Македонија, подвлече Димитриевски.

Би можело да ве интересира

Во Основниот суд во Куманово продолжи рочиштето против кумановскиот градоначалник Димитриевски

Горан Наумовски

ЗНАМ ги соопшти кандидатите за министри-Филков за правда, Минчев за администрација

Левичарските партии во Франција заедно излегуваат на избори против Макрон и Ле Пен

Макрон го распушти собранието и распиша избори за 30 јуни

A1on

Борисов со убедливо водство на изборите во Бугарија

A1on

„Галуп“ предвидува победа на ГЕРБ на изборите во Бугарија

A1on