(ВИДЕО) Димитриев на распит во СЈО: Побарав увид во доказите

Од:

Поранешниот технички премиер на Република Македонија, Емил Димитриев, денеска беше повикан на разговор во СЈО да се произнесе како осомничен во случајот „Талир“.

Димитриев не сакаше да коментира во врска со случајот и рече дека ќе даде изјава откако ќе ги види доказите на СЈО за коишто побарал увид.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

Не се загрозува ниту еден предмет покренат од СЈО со враќањето на повторно одлучување, вели Заев

Ана Ололовска

Разрешен поротникот Сандев, четири предмети од СЈО ќе почнат од почеток

Кристијан Ландов

Џолев ќе одлучи дали ќе побара разрешување за поротникот кој може да врати четири предмети на СЈО од почеток

Кристијан Ландов

Јавното обвинителство ќе им понуди вонсудска спогодба на вработените во СЈО

Ана Ололовска

Ахмети на распит во Oбвинителството за организиран криминал и корупција

Ана Ололовска

ДЗР: Во СЈО незаконски си поделиле бонуси од 4.6 милиони евра

Ана Ололовска